Rynek farmaceutyczny w Polsce. Najwięksi producenci

niedziela, 16 kwiecień 2023Rynek farmaceutyczny w Polsce jest jednym z największych i najszybciej rozwijających się rynków w Europie. Zawiera wiele ważnych przedsiębiorstw, które produkują szeroki zakres leków i suplementów diety. W tym artykule przedstawimy największych producentów na polskim rynku farmaceutycznym.

Polpharma
Polpharma to największy producent leków w Polsce i jednocześnie jedna z największych firm farmaceutycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma powstała w 1935 roku i od tego czasu dynamicznie się rozwija. Obecnie Polpharma produkuje ponad 600 preparatów, w tym antybiotyki, leki na choroby układu sercowo-naczyniowego, układu nerwowego, choroby zakaźne, a także suplementy diety.

Grupa Adamed
Adamed to polska firma farmaceutyczna założona w 1986 roku. Obecnie jest jednym z największych producentów leków i suplementów diety w Polsce. Adamed specjalizuje się w produkcji leków na choroby układu oddechowego, układu krążenia, choroby skóry, a także leków psychotropowych.

Sanofi-Aventis
Sanofi-Aventis to francuski koncern farmaceutyczny z oddziałami na całym świecie. W Polsce firma działa od 1992 roku. Sanofi-Aventis produkuje wiele leków na choroby układu sercowo-naczyniowego, cukrzycę, choroby zakaźne, choroby skóry i choroby psychiczne.

Teva Pharmaceuticals
Teva Pharmaceuticals to izraelski koncern farmaceutyczny, który działa na polskim rynku farmaceutycznym od 1997 roku. Firma produkuje leki na choroby układu oddechowego, choroby serca, choroby zakaźne, a także suplementy diety.

Polfa Tarchomin
Polfa Tarchomin to polskie przedsiębiorstwo farmaceutyczne założone w 1945 roku. Firma specjalizuje się w produkcji leków na choroby układu nerwowego, choroby zakaźne, choroby serca i naczyń krwionośnych, choroby skóry, a także suplementów diety.

GlaxoSmithKline
GlaxoSmithKline to brytyjsko-amerykański koncern farmaceutyczny z oddziałami na całym świecie. W Polsce firma działa od 1991 roku. GlaxoSmithKline produkuje wiele leków na choroby układu oddechowego, układu sercowo-naczyniowego, choroby zakaźne, choroby skóry, a także suplementy diety.

Pfizer
Pfizer to amerykański koncern farmaceutyczny z oddziałami na całym świecie. W Polsce firma działa od 1991 roku.

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o. to polskie przedsiębiorstwo farmaceutyczne założone w 1992 roku. Firma specjalizuje się w produkcji i dystrybucji leków, suplementów diety oraz kosmetyków. Aflofarm jest jednym z liderów rynku farmaceutycznego w Polsce, a jej produkty są dostępne zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Firma produkuje ponad 230 preparatów farmaceutycznych, a w jej portfolio znajdują się m.in. leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne, leki przeciwhistaminowe, a także leki stosowane w terapii chorób układu sercowo-naczyniowego i ginekologicznych. Aflofarm posiada własne laboratoria badawczo-rozwojowe oraz zaplecze produkcyjne, co pozwala na ciągłe doskonalenie swoich produktów oraz wprowadzanie na rynek innowacyjnych rozwiązań. Firma stawia na jakość swoich produktów oraz szybki rozwój. W 2020 roku Aflofarm zainwestował ponad 60 mln złotych w rozbudowę swojego parku maszynowego oraz w modernizację procesów produkcyjnych. Firma skupia się również na ekspansji zagranicznej i coraz większej obecności na rynkach europejskich. Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o. jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw farmaceutycznych w Polsce, a jej innowacyjne podejście do produkcji oraz dbałość o jakość i skuteczność swoich produktów cieszy się zaufaniem pacjentów oraz specjalistów branży farmaceutycznej.

Zapraszam do kontaktu

Adam Rudnicki
Adam Rudnicki