W jaki sposób tworzyć nazwy dla produktów marek własnych?

Poniedziałek, 17 kwiecień 2023Tworzenie nazw dla produktów marek własnych jest procesem, który wymaga kreatywności, strategii i zrozumienia grupy docelowej. W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek, które pomogą Ci stworzyć skuteczne i przyciągające uwagę nazwy dla Twoich produktów marek własnych.
  1. Zrozum swoją grupę docelową Najważniejszym krokiem w tworzeniu nazwy dla produktu marek własnych jest zrozumienie grupy docelowej. Należy wziąć pod uwagę ich preferencje, potrzeby i wartości. Nazwa powinna być skierowana do tej grupy docelowej i odzwierciedlać jej styl życia i poziom zainteresowania.

  2. Bądź unikalny Nazwy produktów marek własnych powinny być unikalne, łatwe do zapamiętania i łatwe do wypowiedzenia. Unikalność może przyciągnąć uwagę konsumentów i pomóc w wyróżnieniu produktu spośród konkurencyjnych marek.

  3. Zastosuj skrót lub kreatywną ortografię Skróty i kreatywna ortografia mogą pomóc w tworzeniu nazwy, która jest łatwa do zapamiętania i odróżnienia od innych marek. Jednak należy pamiętać, aby nazwa była nadal łatwa do wypowiedzenia i zrozumienia.

  4. Skorzystaj z cech produktu Nazwa może opierać się na cechach produktu lub jego korzyściach. Należy wybrać cechę lub korzyść, która wyróżnia produkt spośród innych marek i skupić na niej uwagę w nazwie.

  5. Skonsultuj się z ekspertami Skonsultowanie się z ekspertami, takimi jak agencje marketingowe, kreatywni copywriterzy lub konsultanci brandingowi, może pomóc w stworzeniu skutecznej nazwy. Eksperci mogą pomóc w stworzeniu nazwy, która jest unikalna i skuteczna.

  6. Przeprowadź badania rynku Badania rynku mogą pomóc w zrozumieniu preferencji i oczekiwań konsumentów w zakresie nazw produktów marek własnych. Można przeprowadzić badania ankietowe lub grupy dyskusyjne, aby uzyskać opinie konsumentów na temat proponowanych nazw.

Oto kilka przykładów nazw marek własnych i dlaczego zostały wybrane:

Kirkland Signature - to marka własna sprzedawana przez sieć sklepów Costco. Nazwa została wybrana na cześć miasta Kirkland w stanie Waszyngton, gdzie mieści się siedziba sieci. Podpis Kirkland Signature oznacza wysoką jakość produktów, które są warte zaufania i z pewnością nie są mniej wartościowe niż markowe odpowiedniki.

Equate - to marka własna sieci sklepów Walmart. Nazwa została wybrana, ponieważ symbolizuje równość i równowagę. Oznacza to, że produkty marki Equate są porównywalne pod względem jakości do markowych produktów, ale w niższej cenie.

Member's Mark - to marka własna sprzedawana przez sieć sklepów Sam's Club. Nazwa Member's Mark oznacza, że ​​produkty są przeznaczone wyłącznie dla członków klubu. Marka ta ma na celu zaoferowanie produktów najwyższej jakości w atrakcyjnych cenach.

AmazonBasics - to marka własna firmy Amazon. Nazwa została wybrana, aby oznaczać produkty podstawowe, które są niezbędne dla każdego, ale w niższej cenie niż markowe odpowiedniki. Marka AmazonBasics oferuje produkty elektroniczne, akcesoria, sprzęt domowy, artykuły biurowe i wiele innych.

Whole Foods 365 - to marka własna sieci sklepów Whole Foods Market. Nazwa została wybrana, ponieważ oznacza produkty dostępne przez cały rok, w przeciwieństwie do sezonowych. Marka Whole Foods 365 ma na celu oferowanie zdrowych produktów o wysokiej jakości i w przystępnej cenie.

Tworzenie nazw dla produktów marek własnych wymaga zaangażowania, kreatywności i zrozumienia grupy docelowej. Unikalność, łatwość zapamiętywania i skupienie się na cechach produktu lub jego korzyściach mogą pomóc w tworzeniu skutecznych nazw. 

Zapraszam do kontaktu

Adam Rudnicki
Adam Rudnicki